Merhaba

Krallar ve Kraliçeler

TAMALE - GANA, BATI AFRİKA

Shea Butter yapımı, ailemizden nesilden nesile aktarılan bir gelenektir. Çocukken ailemizin #kabakotu nasıl yapıldığının sırlarını annemizden ve anneannemizden öğreniyoruz ve bu sırları hayatımız boyunca taşıyoruz..

Bazılarımız ailemi sever, shea fındık ağaçları diker ve hasat eder. Yani Premium RAW SHEA BUTTER, Gana – Batı Afrika'da bulunan köyümüzde her gün taze olarak el yapımıdır.

Vitaminler açısından zengin

Shea Yağı, A, E ve F Vitaminleri içeren cilt için bir besindir. A ve E Vitaminleri cildin kendini sağlıklı tutmasına yardımcı olur. Bu vitaminler, özellikle cildin iyileşmesine yardımcı olmak için önemlidir. A, E ve F vitaminleri, erken kırışıklıkları ve yüz çizgilerini gidermeye yardımcı olur. F vitamini cildin korunmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. Sert, kuru veya çatlamış cildi yatıştırır ve kuru veya hasar görmüş saçları yumuşatmaya yardımcı olur.

Shea fıstığı

Sheatter ilaç olmasa da cildi ve vücudu iyileştirir, korur ve besler. Shea fındıklarımız buradan geliyor. TAZE shea fındıkları toplandıktan sonra süreç başlar. Şu anda aile evimizde olsaydınız ve süreci yakından dinlediyseniz, #Sheabutter'ın bir sesi olduğunu fark edeceksiniz.

Shea Yağı Yapımı

Sonuçlar

Süreç

PURE, RAW #SheaButter yapımındaki ilk işlem fındıkların yıkanmasıdır. Yıkanır ve ardından kurutulur. Kuruduktan sonra dövülür. Kırılan fındıklar kavrulup soğutulur ve tekrar öğütülür. Daha sonra ince bir hamur haline getirilerek yoğrulur. Yağlar toplandıktan sonra kaynatılmak üzere karışıma alınır ve yağlar dışarı çıkar.

Saatlerce soğuduktan sonra Shea Yağına dönüşür. Sevgiyle kavanozlara konan ve size taze olarak teslim edilen son ürün bu #KingsandQueens!

Bu, cildiniz için Golden Shea Butter'ımızı yaratmamızın özgün yoludur.

Sık sorulan
Sorular:

Shea Yağı Nedir?

Shea yağı, yalnızca Afrika kıtasında bulunan bir ağacın fındıklarından elde edilir. Shea Yağı, Shea-Karite ağacının fındıklarından elde edilir. Bu ağaç ancak yaklaşık on beş yıl sonra fındık üretmeye başlar ve belirli bir ağaçtan birinci kalite mahsulün alınması 30 yıl kadar sürebilir. Üreticiler, fındığın yüksek konsantrasyonda taşınamaz yağ asidi içermesini bekliyor. Shea Yağına benzersiz iyileştirici özelliklerini veren ve onu kakao yağı gibi diğer yağlardan çok daha fazla aranılan bu eşsiz yağ asididir.

Yüzyıllar boyunca, Shea Yağı, fındıkları toplayan, kabuklarını ayıklayan, ızgarada pişiren ve ardından döven insanlar tarafından üretildi.

Karite fındıkları, Shea Yağı olana kadar bir fıçı suda saatlerce kaynatıldı. Tereyağı daha sonra su kabaklarına alınır ve yumuşak bir katı duruma dönmesine izin verilir. Shea Yağı oda sıcaklığında katıdır. Ancak onu bu kadar harika yapan şeylerden biri, vücut ısısı civarında sıvılaşmasıdır. Avucunuzun içinde hızlı bir şekilde ovun ve bu bir sıvıdır. Bu şekilde elde edilen Shea Yağı, rafine edilmemiş Shea Yağı veya ham Shea Yağı olarak adlandırılır.

Shea Yağı tamamen doğal bir ürün olduğundan, her parti biraz farklı olacaktır. Shea Yağı görünüm ve koku bakımından biraz farklılık gösterecektir. Bu doğal varyasyonlara rağmen, neyin iyi Shea Butter olduğunu ve neyin olmadığını söyleyebilmek önemlidir.

SHEA YAĞI KOKUSU NASIL OLMALIDIR?

Premium Raw sheatter, belirgin bir ceviz aromasına sahiptir ancak kokmaz. Koklamak, kötü koku almaktır.

Daha Sık Sorulan Sorular:

Sign Up to join our Village

Shop and preserve Africa’s Shea resource.