cześć

Królowie i królowe

TAMALE - GHANA, ZACHODNIA AFRYKA

Produkcja masła shea to tradycja przekazywana w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Od mamy i babci poznajemy nasze rodzinne sekrety, jak zrobić #shebutter jako dziecko i nosimy te sekrety przez całe życie..

Niektórzy z nas lubią moją rodzinę, sadzą i zbierają również drzewa shea. Tak więc Premium SUROWE MASŁO SHEA jest świeżo ręcznie robione codziennie w naszej wiosce położonej w Ghanie w Afryce Zachodniej.

Bogaty w witaminy

Masło Shea to pokarm dla skóry zawierający witaminy A, E i F. Witaminy A i E pomagają skórze zachować zdrowie. Te witaminy są szczególnie ważne, jeśli chodzi o pomoc w gojeniu się skóry. Witaminy A, E i F pomagają zapobiegać przedwczesnym zmarszczkom i zmarszczkom mimicznym. Witamina F służy zarówno do ochrony skóry, jak i do jej gojenia. Łagodzi szorstką, suchą lub spierzchniętą skórę i pomaga zmiękczyć suche lub zniszczone włosy.

Orzech Shea

Chociaż masło shea nie jest lekarstwem, leczy, chroni i pielęgnuje skórę i ciało. Stąd pochodzą nasze orzechy shea. Po zebraniu ŚWIEŻYCH orzechów shea rozpoczyna się proces. Jeśli byłeś teraz w naszym rodzinnym domu i uważnie przysłuchałeś się procesowi, dowiesz się, że #Sheabutter ma dźwięk.

Wytwarzanie masła shea

Wyniki

Proces

Pierwszym procesem wytwarzania PURE, RAW #SheaButter jest mycie orzechów. Jest myte, a następnie suszone. Po wyschnięciu jest następnie ubijany. Zmiażdżone orzechy są następnie prażone, a następnie schładzane, a następnie ponownie mielone. Następnie jest zamieniany w drobną pastę i zagniatany. Po zebraniu tłuszczu zabiera się go do mieszanki do zagotowania i oleje wychodzą.

Po godzinach chłodzenia zamienia się w Masło Shea. To finalny produkt, który z miłością wkładany jest do słoików i świeżo dostarczany do Ciebie #KingsandQueens!

W ten autentyczny sposób tworzymy nasze Złote Masło Shea dla Twojej skóry.

Często zadawane
Pytania:

Co to jest masło shea?

Masło Shea pozyskiwane jest z orzechów drzewa występującego wyłącznie na kontynencie afrykańskim. Masło Shea jest pozyskiwane z orzechów drzewa Shea-Karite. To drzewo zaczyna produkować orzechy dopiero po około piętnastu latach, a uzyskanie pierwszej jakości plonów z danego drzewa może zająć nawet 30 lat. Producenci czekają, aż orzech będzie zawierał wysokie stężenie nieusuwalnego kwasu tłuszczowego. To właśnie ten wyjątkowy kwas tłuszczowy nadaje masło shea niezrównane właściwości lecznicze i sprawia, że jest znacznie bardziej poszukiwane niż inne masła, takie jak masło kakaowe.

Od wieków masło shea było produkowane przez ludzi, którzy zbierali orzechy, łuskali je, grillowali, a następnie ubijali.

Orzechy karite były gotowane w kadzi z wodą przez wiele godzin, aż do powstania masła shea. Masło było następnie nabierane w tykwy i pozwalano, aby wróciło do miękkiego stanu stałego. Masło Shea jest stałe w temperaturze pokojowej. Ale jedną z rzeczy, które sprawiają, że jest tak wspaniały, jest to, że upłynnia się w okolicach temperatury ciała. Szybkie wcieranie w dłonie i jest to płyn. Masło Shea pozyskiwane w ten sposób nazywane jest nierafinowanym Masłem Shea lub surowym Masłem Shea.

Ponieważ masło shea jest produktem całkowicie naturalnym, każda partia będzie nieco inna. Masło Shea różni się wyglądem i zapachem. Ważne jest, aby móc odróżnić, co jest dobre, a co nie, pomimo tych naturalnych różnic.

JAK POWINNO PACHNĄĆ MASŁO SHEA?

Masło shea Premium Raw ma charakterystyczny orzechowy aromat, ale nie pachnie. Śmierdzący masło shea to zły masło shea.

Więcej często zadawanych pytań:

Sign Up to join our Village

Shop and preserve Africa’s Shea resource.