Ahoj

Králové a královny

TAMALE - GHANA, ZÁPADNÍ AFRIKA

Výroba bambuckého másla je tradice, která se v naší rodině dědí z generace na generaci. Naše rodinná tajemství výroby #sheabutter se učíme jako dítě od své maminky a babičky a neseme si tato tajemství celý život..

Někteří z nás mají rádi moji rodinu, sází a sklízejí také bambucké ořechy. Prémiové RAW SHEA BUTTER se tedy každý den čerstvě ručně vyrábí v naší vesnici v Ghaně – západní Africe.

Bohaté na vitamíny

Bambucké máslo je potravina pro pokožku obsahující vitamíny A, E a F. Vitamíny A a E pomáhají pokožce udržovat se zdravou. Tyto vitamíny jsou zvláště důležité, pokud jde o pomoc při hojení pokožky. Vitamíny A, E a F pomáhají vyhlazovat předčasné vrásky a linky na obličeji. Vitamin F slouží k ochraně pokožky a napomáhá jejímu hojení. Zklidňuje drsnou, suchou nebo popraskanou pokožku a pomáhá změkčit suché nebo poškozené vlasy.

Shea ořech

I když bambucké není lék, léčí, chrání a vyživuje pokožku a tělo. Odtud pocházejí naše bambucké ořechy. Jakmile se nasbírají ČERSTVÉ bambucké ořechy, proces začíná. Pokud jste právě byli v našem rodinném domě a pozorně poslouchali průběh, zjistíte, že #Sheabutter má zvuk.

Výroba bambuckého másla

Výsledky

Proces

První proces při výrobě PURE, RAW #SheaButter je mytí ořechů. Promyje se a poté suší. Po vysušení se rozdrtí. Drcené ořechy se pak praží a poté se ochladí a znovu mele. Poté se změní na jemnou pastu a hněte se. Poté, co se tuk shromáždí, je odveden do směsi k varu a oleje vyjdou.

Po hodinách chlazení se změní na bambucké máslo. Toto je konečný produkt, který je s láskou vložen do sklenic a čerstvě doručen k vám #KingsandQueens!

Toto je autentický způsob, jak vytváříme naše Zlaté bambucké máslo pro vaši pokožku.

Často kladené otázky
otázky:

Co je bambucké máslo?

Bambucké máslo se získává z ořechů stromu, který se vyskytuje pouze na africkém kontinentu. Bambucké máslo se získává z ořechů stromu Shea-Karite. Tento strom začíná produkovat ořechy až po patnácti letech a může trvat až 30 let, než z konkrétního stromu získá první kvalitní úrodu. Výrobci čekají, až ořech bude obsahovat vysokou koncentraci neodstranitelné mastné kyseliny. Je to právě tato jedinečná mastná kyselina, která dodává bambuckému máslu jeho jedinečné léčivé vlastnosti a činí ho mnohem vyhledávanějším než jiná másla, jako je kakaové máslo.

Po staletí bylo bambucké máslo produkováno lidmi, kteří sklízeli ořechy, loupali je, grilovali a následně drtili.

Ořechy karite se vařily v kádi s vodou několik hodin až do bambuckého másla. Máslo by se pak nabralo do tykve a nechalo se vrátit do měkkého pevného stavu. Bambucké máslo je při pokojové teplotě tuhé. Ale jedna z věcí, díky kterým je tak skvělý, je to, že se zkapalňuje přesně kolem tělesné teploty. Rychlé rozetření v dlani a je to tekutina. Bambucké máslo extrahované tímto způsobem se nazývá nerafinované bambucké máslo nebo surové bambucké máslo.

Vzhledem k tomu, že bambucké máslo je čistě přírodní produkt, každá šarže se bude mírně lišit. Bambucké máslo se bude trochu lišit vzhledem a vůní. Je důležité umět rozlišit, co je dobré bambucké máslo a co ne, navzdory těmto přirozeným variacím.

JAK BY MĚLO BAMBUCKÉ MÁSLO VONĚT?

Prémiový syrový sheabutter má výrazné ořechové aroma, ale není cítit. Páchnoucí šunka je špatná šunka.

Další často kladené otázky: