سلام

پادشاهان و ملکه ها

تامال - غنا، آفریقای غربی

ساخت شی باتر سنتی است که نسل به نسل از طریق خانواده ما منتقل می شود. ما رازهای خانوادگی مان در مورد طرز تهیه #شیابون را در کودکی از مادر و مادربزرگمان یاد می گیریم و این رازها را در تمام زندگی خود به دوش می کشیم.

برخی از ما مانند خانواده‌ام، درختان آجیل را نیز می‌کاریم و برداشت می‌کنیم. بنابراین، کره شیا خام ممتاز، هر روز در دهکده ما واقع در غنا – غرب آفریقا دست ساز است.

سرشار از ویتامین

کره شی باتر حاوی ویتامین های A، E و F برای پوست است. ویتامین های A و E به سلامت پوست کمک می کنند. این ویتامین ها به ویژه برای کمک به بهبود پوست بسیار مهم هستند. ویتامین های A، E و F به از بین بردن چین و چروک های زودرس و خطوط صورت کمک می کنند. ویتامین F برای محافظت از پوست و همچنین کمک به بهبود آن عمل می کند. پوست خشن، خشک یا ترک خورده را تسکین می دهد و به نرم شدن موهای خشک یا آسیب دیده کمک می کند.

آجیل شی

حتی اگر شیباتر دارو نیست، پوست و بدن را درمان، محافظت و تغذیه می کند. آجیل ما از اینجا می آید. پس از جمع آوری آجیل شیا FRESH، فرآیند شروع می شود. اگر همین الان در خانه خانوادگی ما بودید و از نزدیک به این روند گوش می‌دادید، متوجه می‌شوید که #شیباتر صدا دارد.

ساخت کره شی

نتایج

فرآیند

اولین فرآیند در ساخت #شیا باتر خالص و خام شستن آجیل است. شسته و سپس خشک می شود. بعد از خشک شدن آن را می کوبند. سپس آجیل های خرد شده را تفت داده و سپس سرد می کنند و دوباره آسیاب می کنند. سپس به صورت خمیر ریز در آمده و ورز می دهیم. پس از جمع آوری چربی، آن را به داخل ترکیب می برند تا بجوشد و روغن ها خارج شوند.

پس از ساعت ها خنک شدن، به کره شیا تبدیل می شود. این محصول نهایی است که با عشق در شیشه ها قرار می گیرد و به تازگی به شما #پادشاهان و ملکه ها تحویل داده می شود!

این روش معتبری است که ما کره شی طلایی خود را برای پوست شما ایجاد می کنیم.

اغلب پرسیده شده
سوالات:

شی باتر چیست؟

کره شی از آجیل درختی که فقط در قاره آفریقا یافت می شود استخراج می شود. کره شی از آجیل درخت شی کاریت استخراج می شود. این درخت تنها پس از حدود پانزده سال شروع به تولید آجیل می کند و ممکن است تا 30 سال طول بکشد تا اولین محصول با کیفیت از یک درخت خاص بدست آید. تولیدکنندگان منتظر هستند تا آجیل حاوی غلظت بالایی از اسیدهای چرب غیر قابل جابجایی باشد. این اسید چرب منحصربه‌فرد است که به شی کره خواص درمانی بی‌نظیری می‌دهد و آن را نسبت به کره‌های دیگر مانند کره کاکائو بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد.

برای قرن‌ها، کره شی باتر توسط افرادی تولید می‌شد که آجیل‌ها را برداشت می‌کردند، پوست می‌کردند، کبابی می‌کردند و سپس می‌کوبیدند.

آجیل کارییت در یک خمره آب برای ساعت‌ها می‌جوشانند تا کره شیا شود. سپس کره در کدو حلوایی ریخته می شود و اجازه می دهد تا به حالت جامد نرم برگردد. کره شی در دمای اتاق جامد است. اما یکی از چیزهایی که آن را بسیار عالی می کند این است که دقیقاً در دمای بدن مایع می شود. مالش سریع در کف دست و مایع است. کره شی که از این طریق استخراج می شود، شی باتر تصفیه نشده یا شی باتر خام نامیده می شود.

از آنجایی که کره شی یک محصول کاملا طبیعی است، هر دسته کمی متفاوت خواهد بود. کره شی باتر از نظر ظاهر و بو بسیار متفاوت است. مهم است که بتوانید تشخیص دهید با وجود این تغییرات طبیعی چه چیزی خوب است و چه چیزی نیست.

بوی کره شیا چگونه باید باشد؟

شیباتر خام Premium دارای رایحه ای متمایز از آجیل است اما بویی ندارد. شیرینی بدبو، شیرینی بد است.

سوالات متداول تر:

Sign Up to join our Village

Shop and preserve Africa’s Shea resource.