שלום שם

מלכים ומלכות

טאמאל - גאנה, מערב אפריקה

הכנת חמאת שיאה היא מסורת שעוברת במשפחתנו מדור לדור. אנו לומדים את הסודות המשפחתיים שלנו כיצד להכין #שיבאטר בילדותנו מאמינו וסבתנו ואנחנו נושאים את הסודות הללו כל חיינו.

חלקנו אוהבים את המשפחה שלי, שותלים וקוטפים גם עצי אגוזי שיאה. אז פרימיום RAW SHEA Butter נעשה טרי בעבודת יד כל יום בכפר שלנו הממוקם בגאנה - מערב אפריקה.

עשיר בויטמינים

חמאת שיאה היא מזון לעור המכילה ויטמינים A, E ו-F. ויטמינים A ו-E עוזרים לעור לשמור על בריאותו. ויטמינים אלו חשובים במיוחד כאשר מדובר בסיוע לעור להחלים. ויטמינים A, E ו-F מסייעים במניעת קמטים מוקדמים וקמטי פנים. ויטמין F משמש להגנה על העור וכן עוזר לו להחלים. הוא מרגיע עור מחוספס, יבש או סדוק ועוזר לרכך שיער יבש או פגום.

אגוז השיאה

למרות שחמאה אינה תרופה, היא מרפאה, מגינה ומזינה את העור והגוף. מכאן מגיעים אגוזי השיאה שלנו. לאחר איסוף אגוזי שיאה טריים, התהליך מתחיל. אם הייתם בבית המשפחה שלנו עכשיו והקשבתם מקרוב לתהליך, תגלו של#Sheabutter יש צליל.

הכנת חמאת שיאה

התוצאות

התהליך

התהליך הראשון בהכנת PURE, RAW #SheaButter הוא שטיפת האגוזים. הוא נשטף ולאחר מכן מיובש. לאחר ייבוש, לאחר מכן הוא חבטה. לאחר מכן קולים את האגוזים המרוסקים ולאחר מכן מצננים אותם ואז טוחנים שוב. לאחר מכן הופכים אותו לעיסה דקה ולישה. לאחר איסוף השומן, הוא נלקח לתרכובת לרתיחה והשמנים יוצאים החוצה.

לאחר שעות של קירור, הוא הופך לחמאת שיאה. זהו המוצר הסופי שמוכנס לצנצנות באהבה ומועבר אליכם טרי #מלכים ומלכות!

זו הדרך האותנטית שבה אנו יוצרים את חמאת שיאה הזהב שלנו עבור העור שלך.

נשאל תכופות
שאלות:

מהי חמאת שיאה?

חמאת שיאה מופקת מאגוזים של עץ שנמצא רק ביבשת אפריקה. חמאת שיאה מופקת מהאגוזים של עץ השיאה-קרית. עץ זה מתחיל לייצר אגוזים רק לאחר כחמש עשרה שנים ויכול לקחת עד 30 שנה עד לקבלת היבול האיכותי הראשון מעץ מסוים. היצרנים ממתינים שהאגוז יכיל ריכוז גבוה של חומצת שומן בלתי נשלפת. חומצת השומן הייחודית הזו היא שמעניקה לחמאת שיאה את תכונות הריפוי שאין שני לה והופכת אותה להרבה יותר מבוקשת מחמאות אחרות כמו חמאת קקאו.

במשך מאות שנים, חמאת שיאה הופקה על ידי אנשים שקצרו את האגוזים, קליפו אותם, צלו אותם ואז חבטו אותם.

את אגוזי הקארית רתחו בבור מים במשך שעות עד לחמאת השיאה. לאחר מכן, החמאה הייתה נאספה לתוך דלעות ומאפשרת לחזור למצב מוצק רך. חמאת שיאה מוצקה בטמפרטורת החדר. אבל אחד הדברים שעושים אותו כל כך נהדר הוא שהוא מתנקז ממש סביב טמפרטורת הגוף. שפשוף מהיר בכף היד וזה נוזל. חמאת שיאה המופקת בדרך זו נקראת חמאת שיאה לא מזוקקת או חמאת שיאה גולמית.

מכיוון שחמאת שיאה היא מוצר טבעי לחלוטין, כל אצווה תהיה שונה במקצת. חמאת שיאה תשתנה לא מעט במראה ובריח. חשוב לדעת מהי חמאת שיאה טובה ומה לא, למרות הווריאציות הטבעיות הללו.

איך צריך להריח חמאת שיאה?

פרמיום Raw sheabut בעל ארומה אגוזית ייחודית אך אין לה ריח. שבאטר מסריח הוא שבאטר רע.

עוד שאלות נפוצות:

Sign Up to join our Village

Shop and preserve Africa’s Shea resource.